Deset a jeden účinek řapíkatého celeru

shutterstock_1426538330

Řapíkatý celer je nabitý antioxidanty, minerály a vitamíny, jako je vitamín C, vitamín K, kyselina listová, draslík a vitamin B6. Má také protizánětlivé vlastnosti, které zlepšují krevní tlak, hladinu cholesterolu a zabraňují srdečním onemocněním. Přítomnost vody v řapíkatém celeru zase zabraňuje dehydrataci organizmu. A konečně zlepšuje také stav pokožky, jater a kognitivního zdraví.

 

1. Řapíkatý celer a krevní tlak

Řapíkatý celer snižuje krevní tlak. Celer obsahuje organické chemické sloučeniny, jako jsou ftalidy, které pomáhají snižovat úroveň stresových hormonů v krvi. Umožňuje rozšíření krevních cév, které poskytují větší prostor k proudění krve, což pomáhá snížit tlak. Sníží tedy zátěž na kardiovaskulární systém, snižuje tak riziko mrtvice, srdečních chorob a aterosklerózy.

2. Snižuje hladinu cholesterolu

Pravidelný příjem řapíkatého celeru pomáhá snížit hladinu špatného cholesterolu. Přítomnost již zmíněných ftalidů zvyšuje sekreci žlučových šťáv, které pomáhají snížit hladinu cholesterolu. Obecně zlepšuje zdraví srdce. A konečně vláknina v celeru pomáhá eliminovat cholesterol ve formě pozitivního vlivu na střeva a trávící systém celkově.

3. Má antiseptický účinek

Celerová semena mají diuretické vlastnosti, které pomáhají vyvolat pocit k močení a eradikaci (eliminaci) kyseliny močové. Celer pomáhá při problémech s ledvinami, poruchách močového měchýře a cystitidě. Také zabraňuje infekci močových cest.

4. Zmírňuje kloubní problémy

Pomáhá také lidem s revmatismem, artritidou a dnou. Má protizánětlivé vlastnosti, které snižují bolest a otok kolem kloubů. Vylučuje krystaly kyseliny močové, které vedou k nepohodlí v kloubech. Zlepšuje regenerační procesy v zanícených kloubech.

5. Působí proti rakovině

Řapíkatý celer obsahuje složky proti rakovině, jako jsou flavonoidy, ftalidy a polyacetyleny, které eliminují karcinogeny. Obsahuje také kumariny, které podporují aktivitu bílých krvinek, ty pak pomáhají bojovat proti rakovině. Antioxidační složky eliminují volné radikály z těla, které mohou vést ke vzniku rakoviny.

6. Zlepší vám imunitu

Protože celer je výborný zdroj vitamínu C, zlepšuje imunitní systém. A jak je známo, pravidelná konzumace vitaminu C pomáhá snižovat šance chytnutí běžné rýmy nebo chřipky + také zabraňuje různým onemocněním. Vitamin C také zabraňuje poškození způsobenému volnými radikály. Je to prostě takový supervitamín.

7. Pomáhá při astmatu

Řapíkatý celer má také protizánětlivé vlastnosti, které snižují zánětlivé stavy, jako je třeba astma.

8. Zlepšuje kardiovaskulární zdraví

Velké množství vlákniny, vitamínu C a organických chemikálií, které se nacházejí v řapíkatém celeru, významně zlepšuje vaše kardiovaskulární zdraví.

9. Má diuretický účinek

Celer obsahuje draslík a sodík v dostatečném množství – to napomáhá vyrovnávat množství tekutin v těle. Draslík funguje jako vazodilatátor (látka rozšiřující cévy) a také snižuje krevní tlak.

10. Úleva od migrénové bolesti hlavy

Kumariny v celeru pomáhají ulevit od migrénových bolestí hlavy. Výzkum ukazuje, že migréna je způsobena potlačením uvolňování oxidu dusnatého v mozku.

11. Super při hubnutí

Řapíkatý celer se skvěle hodí do jídelníčku při hubnutí. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu K, C, B2, dietní vlákniny a nízkému množství kalorií je super pro dietní jídelníček.


U nás ve FreshOnly můžete účinky řapíkatého celeru vyzkoušet například v Ginger Shotu Celery Extra nebo Original. 

 

 Ginger_Shot_Small_Celery_small

 

Produkty FreshOnly s řapíkatým celerem a spirulinou. 

Ginger Shot Celery 75ml

Ginger Shot Celery Extra 75ml

Ginger Shot Family Pack  750ml

Ginger Shot Family Pack Extra 750 ml

 

 

105_theplace-a-fresh-31

Zpět do obchodu